Podsumowanie 6 edycji Kumulacji Aktywności

W piątek 14 czerwca w Szkole Podstawowej w Rokitach odbyło się uroczyste podsumowanie 6 edycji projektu Kumulacja Aktywności. W spotkaniu udział wzięła cała 24-osobowa grupa uczestników projektu wraz z rodzicami, Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokitach Mariola Klasa oraz zaproszeni goście.

Podczas spotkania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy uczestnikom programu oraz osobom, które pomogły w jego realizacji. Wójt gminy odebrał od uczestniczek koszulkę z podpisami wszystkich ćwiczących i trenera po czym wręczył wszystkim vouchery do sklepu sportowego a na ręce prowadzącego projekt Tadeusza Zblewskiego przekazał list gratulacyjny wraz z nagrodą pieniężną.

Projekt Kumulacja Aktywności realizowany był po raz 6 a w Rokitach po raz 3 z rzędu. Od września do końca maja odbyło się 48 zajęć po minimum 90 minut każde. W ramach projektu młodzież uczestniczyła w bezpłatnych zajęciach sportowych realizowanych według scenariusza opracowanego przez Tadeusza Zblewskiego i zatwierdzonego przez organizatora programu - Fundację LOTTO. W ramach zajęć młodzież brała udział między innymi w zajęciach w Parku Trampolin w Słupsku, na ściance wspinaczkowej w Gdańsku, w kręgielni hotelu Kiston w Kistowie, Parku Linowym w Załakowie a także kibicowała najlepszym lekkoatletom podczas Halowego Mitingu Lekkoatletycznym Copernicus Cup w Toruniu. W ramach ostatnich zajęć grupa Tadeusza Zblewskiego wzięła udział w Turnieju o Puchar Prezesa Fundacji Lotto, który przeprowadzony został na plaży przy Sopockim Klubie Żeglarskim w Sopocie. Zawody rozegrane zostały z udziałem 7 grup kumulacji z województwa pomorskiego i kujawsko - pomorskiego. Rywalizacja odbywała się m. in. w wyścigach rzędów, przeciąganiu liny, meczach rugby. Ekipa z Rokit zajęła 3 miejsce w tych zawodach za co została nagrodzona pamiątkowym pucharem, nagrodami rzeczowymi a także medalami dla wszystkich osób biorących udział.


Copyright 2020 © Gmina Czarna Dąbrówka