Mistrzostwa Gminy w Trójboju LA

21 maja na obiekcie sportowo rekreacyjnym w Czarnej Dąbrówce rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Czarna Dąbrówka w trójboju LA szkół podstawowych. Zawody rozegrano w ramach „Igrzysk Dzieci”. Do rywalizacji przystąpiły dziewczynki i chłopcy ze szkół w Jasieniu, Rokitach i Czarnej Dąbrówki.

 Udziału nie wzięła szkoła z Nożyna. Dzieciaki rywalizowały w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wśród dziewcząt najlepsze zespołowo okazały się dziewczęta z Rokit, które nieznacznie wyprzedziły dziewczęta z Jasienia. W kategorii chłopców zdecydowane zwycięstwo odniosła szkoła z Czarnej Dąbrówki.


Klasyfikacja Dziewcząt:

1. SP Rokity                         403  pkt

2. SP Jasień                         400  pkt

3. SP Czarna Dąbrówka         337  pkt


Skład drużyny Rokit : Zuzanna Malek, Weronika Driwa, Weronika Serkowska, Edyta Gangalewska, Zofia Czaja, Magdalena Mielewczyk – opiekun Tadeusz Zblewski.


Klasyfikacja Chłopców:

1. SP Czarna Dąbrówka          384  pkt

2. SP Jasień                          346  pkt

3. SP Rokity                          282 pkt


Skład Cz. Dąbrówki :  Filip Gellert, Dominik Wenta, Gracjan Maciaszek, Adam Zganiacz, Wojciech Klejna – opiekun Zbigniew Cierzan.


Mistrzowie gminy w nagrodę otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy i będą reprezentować gminę w finałach powiatowych.


Opracował : T. Gralak

Copyright 2020 © Gmina Czarna Dąbrówka