Bardzo dobry występ juniorów GTS w Miastku

W sobotę 16 marca najmłodsi juniorzy GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka wzięli udział w halowym turnieju piłki nożnej w Miastku. Podopieczni trenera Jakuba Gralaka , rocznik 2010 i młodsi znaleźli się w gronie 8 zespołów zaproszonych przez Start Miastko organizatora turnieju.

Gospodarze wystawili trzy zespoły MKS Start I i II oraz Start rocznik 2011 ponadto do Miastka oprócz GTS Cz. Dąbrówka przyjechały drużyny Piasta Człuchów, Słupi Kobylnica, Jantara Ustka i Kaszubii. Studzienice. Grano systemem każdy z każdym a mecz trwał 9 minut bez przerwy. W turnieju nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji (jest to stosowana powszechnie zasada dla najmłodszych grup piłkarskich) , najważniejsze to możliwość gry z rówieśnikami i podnoszenie swoich umiejętności. Wszystkie mecze stały na dobrym poziomie a na szczególne wyróżnianie zasłużyły trzy zespoły : Jantar Ustka, GTS GR Bieliński Czarna Dąbówka i Piast Człuchów, które w nieoficjalnej klasyfikacji zdobyły :  Jantar Ustka  19 pkt,  GTS GR Bieliński 17 pkt a Piast Człuchów 14 pkt. Wszyscy uczestnicy skorzystali z ciepłego posiłku i nagrodzeni zostali przez Jana Ponulaka prezesa MKS ( jednocześnie członka Pomorskiego Związku Piłki Nożnej)  okazałymi pucharami  i medalami. Młodzi piłkarze GTS ponadto wrócili do klubu z nagrodą w postaci nowej piłki. Zarząd GTS i szkoleniowcy klubu dziękują  MKS Start Miastko za zaproszenie i  przyjęcie. Dzieciaki wróciły do domu bardzo zadowolone.


Wyniki meczy z udziałem GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka :

  1. MKS Start Miastko I        -      GTS       2 : 3      (bramki dla GTS : Marcin Chomacki  x 2, Paweł Lis)
  2. Piast Człuchów               -      GTS       1 : 1      (bramka dla GTS : Jakub Jakubowski)
  3. MKS Start (2011)            -      GTS       3 : 0      ( bramki: Paweł Lis, Damian Zander, Jakub Jakubowski )
  4. Słupia Kobylnica             -      GTS       0 : 1      (bramka : Jakub Jakubowski)
  5. MKS Start II                    -      GTS       0 : 2      ( bramki : Paweł Lis, Jakub Jakubowski)
  6. Kaszubia Studzienice      -      GTS       1 : 5      ( bramki : Jakub Jakubowski x 4, Wojtek Mierzyński).


Drużyna GTS na turnieju zagrała w składzie : Robert Dróżdż – Paweł Lis, Wojciech Mierzyński, Adam Jakubowski, Jakub Jakubowski, Marcin Chomacki, Damian Zander, Zuzanna Wdowczyk, Aleksander Stenka – trener Jakub Gralak.

Opr. T. Gralak


Copyright 2020 © Gmina Czarna Dąbrówka