GTS na podium w Potęgowie

30 stycznia 2016 roku KS Potęgowo w partnerstwie z gminą Potęgowo było organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2005-2006. Turniej rozegrano w pięknej hali sportowej Zespołu Szkół Potęgowo.

Do udziału w nim organizatorzy zaprosili 10 zespołów w tym GTS Czarna Dąbrówka. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Rywalizacja w grupach odbywała się systemem każdy z każdym a mecz trwał 10 minut bez przerwy.

W drugim etapie po dwa najlepsze zespoły w grupach rozegrały mecze półfinałowe a następnie finałowe. Pozostałe drużyny rozgrywały mecze o miejsca od V do X.

Drużyna GTS Cz. Dąbrówka trafiła do grupy B, którą wygrała uzyskując wyniki:

• GTS  -  KS Potęgowo II    3:0  ( bramki dla GTS -  3 x Piotr Biernat).
  • GTS  -  Orliki Jezierzyce  0:0
  • GTS  -  Huzar Choczewo  2:0  ( bramki dla GTS – Dominik Butowski i Jakub Lis)
  • GTS  -  DĄB Kusowo II   4:0    ( bramki dla GTS – 2 x Piotr Biernat, 2 x Jakub Lis)

Końcowa tabela grupy B :

1. GTS Czarna Dąbrówka      10   pkt   9-0

2. Orliki Jezierzyce                 8   pkt   2-0

3. Huzar Choczewo                6   pkt   8-5

4. KS Potęgowo II                  2   pkt   2-6

5. Dąb Kusowo                      1   pkt   2-10

W parach półfinałowych spotkały się zwycięzca grupy A Dąb Kusowo I z Orlikami Jezierzyce ( 2 miejsce w gr. B). Po wyrównanym meczu wygrał zespół z Jezierzyce pokonując rywali 2:1. Drugą parę stanowili GTS Cz. Dąbrówka, zwycięzcy gr. A i Zina Połchowo ( 2 m-ce w gr. B). Po bardzo wyrównanym meczu ( w ocenie kibiców najlepszy i najbardziej emocjonujący mecz turnieju) padł bezbramkowy remis. GTS mógł wygrać ale dwóch 100 % sytuacji nie udało się wykorzystać  Piotrusiowi Biernatowi. Drużyna Ziny też miała swoją szanse w końcówce meczu ale z sytuacji sam na sam  zwycięsko wyszedł bramkarz GTS Jaś Kwiecień. O awansie do finału musiały decydować rzuty karne. Po pięciu seriach lepsi okazali się zawodnicy z Połchowa wygrywając 3:2. Zespołowi GTS na otarcie łez przyszło zagrać o miejsce III. Rywalem w tej potyczce była drużyna Dąb Kusowo I.

Mecz o trzecie miejsce toczył się pod dyktando GTS ale znowu zabrakło skuteczności. Znakomitych sytuacji nie wykorzystał Piotr Biernat a strzał z rzutu wolnego Dominika Butowskiego trafił w poprzeczkę. Na 2 minuty przed końcową syreną, drużyna z Kusowa zdobyła bramkę po rzucie rożnym. Ta sytuacja zmobilizowała młodych zawodników GTS-u , którzy doprowadzili w końcówce do remisu. Szczęśliwym strzelcem tym razem okazał się Piotr Biernat.

O trzecim miejscu ponownie decydowały rzuty karne. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Czarnej Dąbrówki wygrywając 4:3. W głównej roli wystąpił Jaś Kwiecień, który jako pierwszy pokonał bramkarza z Kusowa a później popisał się udaną obroną dającą podopiecznym trenera Zbigniewa Cierzana wygraną. Pozostałe rzuty karna strzelili : Dominik Butowski, Mateusz Malek i Jakub Lis.

W meczu finałowym zespół z Połchowa nie dał szans drużynie z Jezierzyc wygrywając 5:0.