III Maraton Rowerowy Pomorza Środkowego w Korzybiu

W czwartek, 26 maja 2016 roku 151 osób wzięło udział w III edycji Maratonu Rowerowego Pomorza Środkowego w Korzybiu obejmującego dwa dystanse – czarny 60 km i zielony 30 km.

Po raz pierwszy w historii trasa Maratonu Rowerowego MTB Pomorza Środkowego prowadzić będzie przez tereny województw pomorskiego (Gmina Kępice, Nadleśnictwo Warcino) i zachodniopomorskiego (Gmina Sławno i Nadleśnictwo Sławno).

Na trasie 60 km zwyciężył wśród mężczyzn Michał Różański, wśród kobiet Justyna Jędruszak, na trasie 30 km zawodowców najlepszy czas miał Radosław Tecław, wśród kobiet na tej trasie najszybsza była Zofia Rzeszutek. Na 30 km w rywalizacji amatorów zwyciężył Piotr Myszkowski, w kategorii kobiet najszybciej na metę dotarła Marzena Zielińska.

W wyścigu dzieci startowało 6 dzieci. Młodzi rowerzyści ścigali się wokół jeziora – jako pierwszy na metę dotarł 11-letni Kacper Kozłowicz.

Z naszej gminy na dystansie 60 km uczestniczył nasz długoletni zawodnik Józef Natkaniec z Czarnej Dąbrówki, który z czasem 2:31:47 zajął 17 miejsce open i wysokie 3 miejsce w kategorii M 50+.

Copyright 2020 © Gmina Czarna Dąbrówka