Tauron Lang Team Race 2015 w Bytowie

W dniu 30 sierpnia 2015r. w Bytowie odbył się finałowy wyścig kolarski Tauron Lang Team Race 2015. Blisko pół tysiąca uczestników zmierzyło się z dwoma trasami, przebiegającymi przez kaszubskie tereny.

Start obu dystansów oraz całe miasteczko kolarskie mieściło się przy ulicy Mickiewicza, gdzie można było dokonać zapisów do udziału w wyścigu oraz skorzystać z przygotowanych przez organizatora atrakcji.

Na dystansie MINI o odległości 46 km łącznie wystartowało 320 zawodników, z czego 310 zostało sklasyfikowanych. Natomiast na dystansie MEGA o długości 126 km wystartowało 130 kolarzy, z czego klasyfikacji zostało poddanych 121. Klasyfikacja dystansu uczestników wyścigu została podzielona w kategoriach wiekowych, w podziale na kobiety i mężczyzn. Najszybsi na dystansie MAXI okazali się Karol Rudnik (Eurobike Kaczmarek Electric Team) i Agnieszka Sikora (Legion Serwis Active Jet), a na dystansie MINI Piotr Lis (Sportimed Ostrów – Krotoszyn) oraz Wiktoria Pikulik (KK BCM Novatex Ziemia Darłowska).

Z naszej gminy w wyścigu uczestniczył na dystansie MAXI Józef Natkaniec z Czarnej Dąbrówki który z czasem 4:06:50 zajął 129 miejsce w kategorii OPEN i wysoką 9 pozycje w kategorii M-5.

Wyścig w Bytowie był ostatnim i finałowym, zamykający cały cykl Tauron Lang Team Race 2015. Zawodnicy w ostatnich miesiącach zmagali się na trasie w Sobótce, Rzeszowie, Gdańsku i Krokowej.