V Biegi Kamiennych Weselników w Somoninie

W niedzielę 3 października, po ponad roku przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19, w Somoninie po raz piąty odbyły się Biegi Kamiennych Weselników, organizowane w ramach najnowszej edycji Kaszuby Biegają.

Łącznie na wszystkich dystansach w niedzielę wystartowało ok. pół tysiąca zawodników, co jest jak dotąd najlepszą frekwencją w tegorocznej edycji cyklu Kaszuby Biegają.

W pierwszej kolejności odbyły się Małe Kaszuby Biegają, po których ze stadionu przy SP w Somoninie ruszyli uczestnicy biegu na 5 km oraz Marszu Nordic Walking.

Po południu natomiast tłumy biegaczy wystartowały w głównej rywalizacji na 10 km, już od samego początku zmagając się z bardzo trudnym podbiegiem.

Na krótszym dystansie 5 km w Somoninie triumfowali Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza oraz reprezentantka gospodarzy - Julia Gruchała z Goręczyna. Z kolei na 10 km najszybsi okazali się Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego i Ewelina Paprocka z Luzina.

Naszą gminę w biegu na 5 kilometrów reprezentowali - Emilian Czarnowski z Kozina, który z czasem 18:58 zajął wysokie 11 miejsce Open i 2 pozycję w kategorii M0-29. Drugim biegaczem z naszej gminy był Jan Klasa z Nożyna, z czasem 25:00 zajął 56 miejsce Open i wysoką 2 pozycję w kategorii M60+.Copyright 2021 © Gmina Czarna Dąbrówka