27. Bieg Św. Dominika

7 sierpnia 2021 roku odbył się 27. Bieg Św. Dominika, ponad 4-godzinna impreza, która tradycyjnie prowadziła ulicami Głównego Miasta w Gdańsku, rozpoczęła się od prologu "Goń św. Dominika", który zgromadził na starcie około pół tysiąca sympatyków biegania.

Po amatorach, którzy mierzyli się z dystansem około 1200 metrów, zaprezentowało się ponad 300 zawodniczek i zawodników na 5 kilometrów w Lotto Cup i Energa Cup. Następnie blisko 30 wózkarek i wózkarzy ścigało się na handbike'ach i wózkach tradycyjnych w "KiM PFRON Cup".

Ostatnim biegiem był biegu głównym na 10 km Lotos Cup, który już po raz 12. miał rangę ulicznych mistrzostw Polski na tym dystansie

Zwycięzcą tego biegu został Mykoła Juchymczuk (Ukraina). Natomiast mistrzem Polski na 10 km został Szymon Kulka (Grunwald Poznań), który finiszował jako trzeci.

Z naszej gminy w 5 kilometrowym biegu „Energa Cup” uczestniczył nasz długoletni biegacz Jan Klasa z Nożyna, który z czasem 24:32 zajął 153 miejsce "Open" i wysoką drugą pozycje w kategorii M65-69.

Copyright 2021 © Gmina Czarna Dąbrówka