XIX Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy Powitanie Zimy 2019 w Jarosławcu

7 grudnia 2019 roku w Jarosławcu rozegrano XIX Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy na 10 km. Ponad 250 biegaczek i biegaczy zmagało się z trudną trasą, wiejącym wiatrem potęgującym zimnem.

Zwyciężył Patryk Błaszczyk (USB Ustka) - 32 min. 34 sek. Drugi metę minął Adam Głogowski (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork), który przegrał z Błaszczykiem o 3 sekundy. Wśród pań triumfowała Weronika Lewna (LKS Fenix Słupsk) - 39 min. 35 sek. Druga była Katarzyna Głogowska - Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 40 min. 20 sek., trzecia finiszowała Katarzyna Cyprych (Batalion Ochrony Bazy Rędzikowo) - 43 min. 29 sek.

W biegach młodzieżowych (dystans 600-1200 m) uczestniczyła grupa biegaczy z SP Rokity. Najlepiej z tych zawodników zaprezentowała się Laura Jóskowska z klasy 4 przybiegając na metę jako 4 na dystansie 600m wśród dziewcząt z rocznika 2009 i młodszych.  W tej samej kategorii wśród chłopców na miejscu 5 bieg ukończył Bartłomiej Choszcz z klasy 3. Na mecie na wszystkich uczestników czekały słodkie upominki i medale.

Z naszej gminy w biegu głównym na 10 kilometrów uczestniczył Jan Klasa z Nożyna, który z czasem 52:01 tryumfował w kategorii M60 na 1 miejscu a w kategorii ogólnej open zajął znakomitą 113 pozycję.