XXIX Ogólnopolski BIEG ORŁÓW

Czarna Dąbrówka 03.05.2019


Tradycyjnie 3 maja 2019 roku ulicami Czarnej Dąbrówki przebiegł kolejny 29 Ogólnopolski Bieg Orłów. Głównym organizatorem biegu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy Czarna Dąbrówka. Bieg ten jest największą imprezą biegową promującą naszą miejscowość i Gminę.

Głównym celem XXIX Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.

Trasa biegu liczyła 10 kilometrów i przebiegała ulicami Czarnej Dąbrówki. Są to piękne tereny z  czystym powietrzem, ogromna ilość lasów - to wszystko powoduje zdrowy wypoczynek oraz stwarza okazję do integracji miłośników biegowej aktywności fizycznej.

W biegu uczestniczyło 150 biegaczy z których 148 ukończyło bieg.

Zwycięzcą XXIX Biegu Orłów z czasem 31:41 został Olijnyk Pawel z One Team Mizuno (Ukraina) tuż za nim z czasem 31:44  przybiegł Mevsha Mykola też z Ukrainy. A wśród pań z czasem 35:18 najlepszą była drugi raz z kolei Ewelina Paprocka z Luzina natomiast na drugim miejscu z czasem 37:40 uplasowała się Semenovych Nataliia z Ukrainy.

Po biegu głównym odbył się występ młodych artystów z Nożyna oraz koncert zespołu WhitePins z Słupska, który przyciągnęł biegaczy oraz przybyłych gości do tańca i zabawy.


Wyniki 29 Ogólnopolskiego Biegu Orłów

Klasyfikacja ogólna


Zdjęcia - Biegi Młodzieżowe i Nordic Walking

Zdjęcia - Bieg GłównyCopyright 2020 © Gmina Czarna Dąbrówka