XXIV Ogólnopolski  BIEG ORŁÓW

Czarna Dąbrówka 03.05.2014



Dnia 8.01.2014 roku odbyło się spotkanie robocze 24 Ogólnopolskiego Biegu Orłów.


W spotkaniu udział wzięli:

1. Jan Klasa - Wójt Gminy

2. Józef Natkaniec - Przewodniczący Rady Gminy

3. Dariusz Narloch - Dyrektor GOKSiT

4. Mirosława Puttkammer - Dyrektor Zespołu Szkół

5. Stefan Czapiewski - Radny

6. Marcin Stolc - kierownik Posterunku Policji

7. Tomasz Malek - przedstawiciel OSP

8. Tadeusz Gralak - Radny, pracownik GOKSiT

9. Michał Klonowski - pracownik Urzędu Gminy

10. Andrzej Duszkiewicz -prezes koła PZW "Lipień"

11. Henryka Sójka - Radna


Powołano Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego 24 Biegu, którym został Wójt Gminy Jan Klasa.

Dyskutowano nad propozycją Wójta Gminy o zgłoszeniu naszej imprezy do akcji pn. "Kaszuby Biegają", organizowanej przez Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Żukowie /10 imprez biegowych/. Uzgodniono, że należy zorganizować spotkanie z Dyrektorem Henrykiem Miotk, prezesem tego stowarzyszenia i zapoznać się z ich ofertą

Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe a dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale



Tradycyjnie 3 maja 2014 r. odbył się Ogólnopolski  Bieg Orłów jest to II bieg cyklu "Kaszuby Biegają 2014". Głównym organizatorem biegu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce. Bieg ten jest największa impreza biegowa promująca naszą miejscowość i Gminę. Głównym celem XXIV Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.

Był to już 24 bieg z kolei i jak do tej pory rekordowy pod względem liczebności. Ulicami czarnej Dąbrówki przebiegła rekordowa ilość 293 zawodników z czego 289 dobiegło do mety.

Oprócz biegu głównego (10 km- 2 okrążenia po 5 km ulicami Czarnej Dąbrówki) odbyły się biegi szkolne i gimnazjalne oraz  Nordic Walkin.

Zwycięzcą XXIV Biegu Orłów z czasem 30:13 został Łukasz Kujawski z Żukowa tuż za nim przybiegł zeszło roczny zwycięzca Tadeusz Zblewski z Bytowa. A wśród pań z czasem37:01 najlepszą była Kamila Pobłocka z Lęborka.

Po biegu głównym rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpiły  solistki z Bytowskiego Centrum Kultury, zespół muzyki dawnej z Mikorowa, zespół „Kaszubskie Nutki” z Czarnej Dąbrówki, zespół „Drёszë” z Rokit, grupa taneczna z Czarnej Dąbrówki  oraz wokaliści z Jasienia, Unichowa i Nożyna

Klasyfikacja początkowa

Mężczyźni:
1. Kujawski Łukasz – Żukowo - 30:13
2. Zblewski Tadeusz – MLKS Baszta Bytów - 31:42
3. Rolbielecki Michał- LLKS Smętowo Graniczne - 32:09
4. Czapiński Michał- BCT Team- 32:38
5. Kaszewski Zbigniew - TALEX Borzytuchom - 33:13

Kobiety:
1. Pobłocka Kamila – UKS Ekonomik- Maratończyk Lębork - 37:01
2. Pochranowicz Aleksandra – Biały Bór -37:02
3. Pobłocka  Katarzyna - UKS Ekonomik- Maratończyk Lębork - 38:57
4. Maj-Roksz Maria- Maja Team - 39:02
5. Karolak Ania-  Stopa Słupsk -39:44

Klasyfikacja Ogólna


Z naszej gminy w biegu wystartowało i bieg ukończyło 19 osób.

15. Grzegorz Ebel - czas 36:19
35. Arkadiusz Kozłowski - czas 38:08
59. Przemysław Toporek - czas 40:10
83. Piotr Szczerba - czas 42:17
94. Emilian Czarnowski - czas 42:52
99. Grzegorz Lejk - czas 43:19
109. Mariusz Kostecki - czas 44:06
115. Jan Klasa - czas 44:17
139. Piotr Stolc - czas 45:35
155. Józef Natkaniec - czas 46:23
167. Tomasz Ostrowski - czas 47:04
180. Karolina Labuda - czas 47:40
189. Mieczysław Gojtkowski - czas 47:59
190. Dawid Gralak - czas 48:01
194. Renata Malek - czas 48:22
224. Jolanta Szczerba - czas 50:29
232. Iwona Stolc - czas 50:53
246. Maciej Klęczek - czas 51:58
267. Dorota Finster-Dziadek - czas 55:04


SZKOŁY PODSTAWOWE

KL. I-II – UR. W 2005-2006 R.
1. Adrianna Konkol – SP Szczenurze, 2. Weronika Brzeska – SP Rokity, 3. Kinga Rutz – SP Brzeźno Szlacheckie.
1. Jakub Borsuk – SP Przechlewo, 2. Szymon Treder, 3. Maciej Janta – obaj SP Parchowo.


KL. III-IV – UR. W 2003-2004 R.
1. Alicja Sas – SP Przechlewo, 2. Karolina Ginter – SP Brzeźno Szlacheckie, 3. Karolina Hinc – SP Borzytuchom.
1. Filip Lewandowski – SP 8 Lębork, 2. Maciej Brzeski, 3. Andrzej Klejna – obaj SP Rokity.


KL. V-VI – UR. W 2001-2002 R.
1. Wiktoria Metlicka – SP Studzienice, 2. Alicja Cuppa – SP 5 Bytów, 3. Weronika Lewna – SP 5 Słupsk.
1. Jakub Struniawski – SP Kołczygłowy, 2. Mikołaj Szczerba – SP Rokity, 3. Damian Czarnowski – SP Czarna Dąbrówka.


GIMNAZJA – UR. W 1998-2000 R.

1. Sylwia Bulczak – G Tuchlino, 2. Ewa Dawidowska – G Nożyno, 3. Anna Gralak – G 1 Bytów.
1. Kamil Mielewczyk – G 2 Bytów, 2. Daniel Kryzel – G Kołczygłowy, 3. Norbert Jakimczyk – G Damnica.


Relacja z Części artystycznej i zdjęcia publiczności w zakładce Galeria

Współorganizatorzy:

  • Urząd Gminy Czarna Dąbrówka
  • Rada Gminy Czarna Dąbrówka
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku
  • Starostwo Powiatowe w Bytowie
  • Gminne Towarzystwo Sportowe w Czarnej Dąbrówce
  • Zarząd Gminny OSP Czarna Dąbrówka
  • ULKS TALEX Borysław Borzytuchom
  • PUH „Sport i Turystyka” w Słupsku
  • Koło Gminne PZW „Lipień”
  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Czarna Dąbrówka
  • Stowarzyszenie „Nasza Gmina-Nasz Dom” w Czarnej Dąbrówce
  • Pomorskie Zrzeszenia LZS w Gdańsku
  • Zespół Szkół w Czarnej Dąbrówce
  • UKS „Orzeł” w Czarnej Dąbrówce
  • UKS „Neptun” W Rokitach
  • Niepubliczny Zakład Usług Medycznych w Czarnej Dąbrówce
  • Stowarzyszenie „Barwy Rokit” w Rokitach
  • Klub Wolontariatu w Czarnej Dąbrówce
  • Kaszubskie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej w Żukowie
  • Stowarzyszenie „Cztery Pory Roku” w Czarnej Dąbrówce

Copyright 2019 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce