Ogólno-szkolne

Zwycięstwo Czarnej Dąbrówki

on 27/03/2019 - 09:34

Wczoraj w sali sportowej Szkoły Podstawowej Czarna Dąbrówka rozegrano Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych  w sztafetach sprawnościowych klas II- III. W zawodach wystartowały dwie szkoły z Rokit i Czarnej Dąbrówki.

Od września w Szkole Podstawowej w Rokitach ruszyły zajęcia 6 edycji ogólnopolskiego programu zajęć sportowych dla młodzieży - Kumulacji Aktywności. Pomysł Tadeusza Zblewskiego zyskał uznanie u organizatora projektu - Fundacji Lotto, w efekcie czego zajęcia Kumulacji Aktywności w Rokitach  prowadzone są 3 rok z rzędu.

25 maja na piaszczystych boiskach przy jeziorze Jeleń w okolicach Bytowa odbyły się finały powiatowe w plażowej piłce siatkowej  dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Wśród rywalizujących drużyn  znalazła się ekipa dziewcząt z Rokit i chłopców z Czarnej Dąbrówki.

13 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Gdańsku odbyła się IX Wojewódzka Olimpiada Lekkoatletyczna "Dysk Pomorski". Wśród reprezentantów naszego powiatu znalazło się trzech uczniów zespołu szkół w Rokitach: Mikołaj Szczerba, Kamil Szturo I Nikodem Labuda.

W czwartek, 18 maja na obiektach sportowych przy Zespole Szkół w Studzienicach odbyły się finały powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym. Do konkurencji tej dyscypliny należą:  skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60m i 1000m, które musi zaliczyć każdy startujący zawodnik.

W dniach 24-25 września w Słubicach nad Odrą odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce zawodników do lat 16. Wśród czterech zawodników naszego powiatu, którzy uzyskali minima kwalifikacyjne  pozwalające na udział w tej  imprezie, znalazła się uczennica  ZS w Rokitach Dominika Szczerba.

«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»
Strona 1 z 6

Copyright 2018 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce