Dobry występ juniorów GTS Czarna Dąbrówka w Przodkowie

W sobotę 25 listopada młodzi piłkarze GTS Cz. Dąbrówka z rocznika 2005 wzięli udział w halowym turnieju POMORSKI FUTBOL CUP 2017.

Piłkarze sami złożyli się na wpisowe w wysokości 250 zł a trenerzy swoimi samochodami dowieźli ich do Przodkowa.

Drużyna trenera Zbigniewa Cierzana ze względu na chorobę kilku piłkarzy musiała wystąpić w okrojonym  6 osobowym składzie.

Udział w turnieju wzięło 13 zespołów z terenu województwa pomorskiego.

Zespoły w fazie eliminacji podzielone zostały na trzy grupy gdzie grano systemem każdy z każdym a mecz trwał 10 minut bez przerwy. Drużyna z Czarnej Dąbrówki przydzielona została do grupy B razem z KS  II  Sulim, KS SOS SALOS Słupsk i UKS OLIMPIJCZYK II Kwakowo.

Wyniki w grupie :

KS SOS SALOS  -   UKS OLIMPIJCZYK II Kwakowo  0 : 2

KS II Sulim            -  GTS Cz. Dąbrówka       0 : 5

Bramki dla GTS :  Piotr Biernat x 3, Jakub Lis i Mateusz Malek


KS SOS SALIOS   -    GTS Cz. Dąbrówka       1 : 1

Bramka dla GTS :  Jakub Lis


UKS OLIMPIJCZYK II Kwakowo   -  GTS Cz. Dąbrówka  1 : 0

KS SOS SALOS                         -  KS II Sulim      3 : 0

KS II Sulim                                 -  UKS OLIMPIJCZYK II Kwakowo    0 : 5


Drużyna GTS zajmując drugie miejsce w grupie razem  z Kwakowem awansowała do fazy ćwierćfinałowej. Do dalszych gier awansował także zespół ze Słupska jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc w grupach.

W meczu o awans do gier półfinałowych podopieczni Z. Cierzana zmierzyli się drużyną GKS Morena Gdańsk. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym i o tym kto zagra w dalszej fazie turnieju musiały decydować rzuty karne. Strzelało po 3 zawodników z każdego

zespołu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie serie rzutów karnych w których minimalnie lepszymi okazali się zawodnicy z Gdańska wygrywając 4 : 3.

Rzuty karne dla GTS wykorzystali : Piotr Biernat, Dominik Butowski, Mateusz Malek.

Pechowymi strzelcami okazali się Jakub Lis i Jan Kwiecień, którzy wyraźnie nie wytrzymali emocjonalnie.


Po tej pechowej porażce zespołowi GTS przyszło rywalizować o miejsce 5 -7 w turnieju. Przeciwnikiem była kolejna drużyna UKS OLIMPIJCZYK Kwakowo.

Dobry i wyrównany mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.  O tym kto zagra w meczu o miejsce 5 decydowała kolejna seria rzutów karnych. Tym razem młodzi piłkarze GTS wykazali się dużą odpornością i bezbłędnie wykorzystali w swoją szansę. Pomógł również bramkarz Jasiu Kwiecień kapitalnie broniąc strzał jednego z przeciwników i pojedynek zakończył się wynikiem 3 : 1.

Bramki dla GTS strzelali : Piotr Biernat, Dominik Butowski, Jakub Lis.


W meczu o 5 miejsce przeciwnikiem naszych piłkarzy była drużyna gospodarzy GKS Przodkowo. Jedni z faworytów turnieju okazali się lepsi wygrywając 2 : 0, chociaż gdyby Piotrek Biernat wykorzystał swoje okazje to mogliśmy być świadkami kolejnej serii rzutów karnych. Porażka oznaczała zajęcie 6 miejsca w turnieju i pozostawienie dobrego wrażenia o czym świadczyły składane przez inne zespoły propozycje udziału w organizowanych przez nich turniejach halowych oraz rozegrania meczy sparingowych w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

Drużyna GTS Czarna Dąbrówka wystąpiła w składzie :  Jan Kwiecień -  Mateusz Malek, Dominik Butowski, Jakub Lis, Piotr Biernat, Kordian Stolc – trener Zbigniew Cierzan, kierownik drużyny Tadeusz Gralak.


Zespół  już 16 grudnia weźmie udział w turnieju halowym LOTOS Griffin CUP w Chojnicach organizowanym przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku.

Copyright 2018 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce