Halowy Turniej Juniora E o Puchar Prezesa GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka

Halowy Turniej Juniora E o Puchar Prezesa GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka rozegrany został w dniu 03.02.2018 r w sali sportowej Szkoły Podstawowej Czarna Dąbrówka.

Organizatorem turnieju było Gminne Towarzystwo Sportowe Czarna Dąbrówka przy wsparciu Pomorskiego Związku piłki Nożnej w Gdańsku, GR Bieliński Karwno, GCKiB Cz. Dąbrówka, Przemysława Biernata, Piekarni Grzegorza Myszka z Czarna Dąbrówka, Tadeusza Gralaka radnego z Cz. Dąbrówki i Szkoły Podstawowej Cz. Dąbrówka oraz rodzice dzieci z kółka piłkarskiego. Głównym celem turnieju było : współzawodnictwo w duchu Fair Play, integracja dzieci z obszarów wiejskich i miejskich, zapewnienie pozytywnych emocji przez aktywne spędzanie czasu wolnego z piłką, doskonalenie umiejętności piłkarskich.


W turnieju udział wzięły drużyny :  Dolina I i II Gałęźnia Wielka, Młode Orły Łeba, Magic Niezabyszewo, Zawisza Borzytuchom, GTS GR Czarna Dąbrówka I i II oraz GTS rocznik 2009 Cz. Dąbrówka. Drużyny  zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły w każdej grupie. W grupie grano systemem każdy z każdym a mecz trwał 10 minut bez przerwy. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy grały systemem pucharowym o miejsce 1 – 4 w turnieju. Pozostali rywalizowali pucharowo o miejsca 5 – 8 w turnieju. Wszystkie mecze dostarczyły sporej grupie kibiców wielu emocji a o końcowym wyniku szczególnie w fazie rywalizacji o miejsca musiały decydować rzuty karne.

Z grupy A do fazy finałowej awansowały drużyny : DOLINA II Gałęźnia Wielka ( I miejsce) i MAGIC Niezabyszewo (II miejsce). Z grupy B awans uzyskały ZAWISZA Borzytuchom i Młode Orły Łeba.  W półfinale zespół DOLINY II pokonał 1:0 drużynę z Łeby a w drugim półfinałowym pojedynku drużyna Zawiszy po rzutach karnych (2:1) pokonała Magic Niezabyszewo w podstawowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1. Bardzo ciekawe i wyrównane były mecze o końcowe miejsca w turnieju. W meczu o miejsce 7 spotkały się zespoły GTS II i Doliny I. Po rzutach karnych (2:1) lepsi okazali się zawodnicy Doliny. W podstawowym czasie mecz zakończył się remisem 2: 2.

W meczu o miejsce 5 spotkały się GTS I i najmłodszy zespół turnieju GTS 2009. Najmłodsi uczestnicy zawodów sprawili wcześniej dwie niespodzianki . W grupie zremisowali  z Doliną I  0:0 a później w walce o miejsca pokonali Dolinę I  4 : 2.

W meczu o 5 miejsce stoczyli zacięty bój ulegając starszym kolegom po rzutach karnych 1:0. W podstawowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3 .

W meczu o miejsce trzecie po bardzo wyrównanym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Niezabyszewa pokonując drużynę z Łeby 1:0.

Mecz finałowy również dostarczył kibicom dużych emocji. Po dobrej i wyrównanej grze minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Zawiszy, którzy pokonując 1:0 drużynę z Gałężni Wielkiej zdobyli puchar GR Bieliński Karwno.

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Świątkowiak  z drużyny Zawiszy zdobywca 7 goli. Za najlepszego bramkarza turnieju szkoleniowcy i organizatorzy  uznali  Arkadiusza Wrońskiego zawodnika "Magic" Niezabyszewo.

Wszystkie mecze turnieju sędziowali trenerzy drużyn uczestniczących w zawodach oraz prezes GTS Zbigniew Cierzan. Opiekę medyczną sprawował ratownik medyczny OSP Cz. Dąbrówka. Uczestnicy oprócz medali, pucharów, statuetek i dyplomów otrzymali słodkie upominki. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim którzy wsparli organizację turnieju.

Końcowa Klasyfikacja :

1. ZAWISZA Borzytuchom – Puchar GR Bieliński Karwno + złote medale + słodki upominek.

2. DOLINA II Gałęźnia Wielka – Puchar Prezesa GTS Cz. Dąbrówka + srebrne medale + słodki upominek.

3. MAGIC Niezabyszewo -  Puchar Dyrektora GSKiB Cz. Dąbrówka + brązowe medale + słodki upominek.

4. MŁODE ORŁY Łeba  - Puchar + medale pamiątkowe + słodki upominek.

5. GTS I GR Bieliński Cz. Dąbrówka – Puchar + medale pamiątkowe + słodki upominek.

6. GTS 2009 GR Bieliński Cz. Dąbrówka – Puchar + medale pamiątkowe + słodki upominek.

7. DOLINA I Gałęźnia Wielka -  Puchar + medale pamiątkowe + słodki upominek.

8. GTS II GR Bieliński Cz. Dąbrówka  -  Puchar + medale pamiątkowe + słodki upominek.


Opracował : T. Gralak

Copyright 2018 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce