Bieg Morpolowy-Grand Prix Ustki

12 maja odbył się I bieg w ramach GRAND PRIX USTKI pn. ” Rozbiegana Ustka na Fali” zwany ” MORPOLOWY”. Odbyły się biegi młodzieżowe, marsz Nordic Walking, bieg dla amatorów na 3 km i bieg główny na 10 km. Razem bieg uczestniczyło ok. 300 biegaczy z całego pomorza.

W biegu głównym pierwsze miejsce zajął ustczanin Piotr Drwal, drugie Aleksander Burzyński ze Słupska, trzecie Janek Kurkul z Postomina, a czwarty był Przemysław Wegner, który reprezentował Zabiegany Morpol, Firmę, która jest i współorganizatorem i sponsorem Grand Prix Ustki.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła bardzo znana Joasia Terefenko, drugie także znana i bardzo zaangażowana w usteckich biegach Lucyna Kuklinska – Nurkowska, a trzecie miejsce zajęła zawodniczka Baltic Seals Anna Raczyńska, tuż za podium uplasowała się również znana wszystkim Kasia Lemańska.

Z naszej gminy w biegu uczestniczył nasz długoletni biegacz Jan Klasa z Nożyna, który z czasem 50:44 w klasyfikacji open zajął 64 miejsce a w kategorii wiekowej M60 uzyskał wysoką 5 pozycję.

Copyright 2018 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce