55 Bieg Westerplatte

W 55 edycji Biegu Westerplatte wzięła udział rekordowa liczba 4034 zawodników. To niemal tysiąc więcej niż w ubiegłym roku. W tym roku uczestnicy Biegu Westerplatte mieli do pokonania dystans 10 km.

Trasa zmagań, które rozpoczęły się punktualnie o godz. 11:00, wiodła spod Pomnika Obrońców Wybrzeża przez nowo otwartą kładkę nad Motławą pod historyczną salę BHP Stoczni Gdańskiej.

Na szczęście pogoda okazała się łaskawa dla biegaczy. Choć zarówno przed biegiem, jak i tuż po jego zakończeniu padał deszcz, podczas zawodów nie spadła ani jedna kropla. Temperatura również była zadowalająca, gdyż oscylowała w granicach 17 stopni Celsjusza.

Najszybszy na dystansie 10 km był Marek Kowalski, który zameldował się na mecie po upływie 0:31:08. Najszybszą kobietą okazała się natomiast Aleksandra Brzezińska, która ukończyła bieg w 0:34:15.

Z naszej gminy w biegu uczestniczył Maciej Stencel z Czarnej Dąbrówki, który z czasem 0:40:00 zajął 148 miejsce w kategorii OPEN i wysokie 68 miejsce w kategorii M30.

Warto dodać że pan Maciej 8 października startował V Bieg Przyjaźni (z cyklu Kaszuby Biegają) i zajął tam bardzo wysokie 34 miejsce i 7 w kat wiekowej M30.