I Półmaraton Biegiem do Jantara

W sobotę 30 września, odbył się I Słupski Półmaraton pt. „Biegiem do Jantara” !  Prawie 400 zawodników pokonało trasę na dystansie 21,095 km.

Trasa biegu prowadziła z ulicy Kołobrzeskiej przez ulicę Grottgera, Szczecińską, Przemysłową, Słoneczną, Szymanowskiego, Mieszka I, Chopina, Rybacką, Park Kultury i Wypoczynku, Nad Śluzami, Arciszewskiego i z powrotem ulicą Kołobrzeską.

I Słupski Półmaraton wygrał Artur Pelo (7 BOW), który był klasą dla siebie i innych startujących. Dystans pokonał w 01:12:13. Drugi metę minął Marcin Czerniewski (7 BOW) -01:15:43, trzeci -Krzysztof Rudnik (Night Runners Słupsk) -01:16:50.

Z naszej gminy w biegu uczestniczył Jan Klasa z Nożyna, który z czasem 1:48:38 zajął 162 miejsce w kategorii Open i wysoką 6 pozycję w kategorii M60+.