XXIII Ogólnopolski  BIEG ORŁÓW

Czarna Dąbrówka 03.05.2013

I posiedzenie Komitetu Organizacyjnego!


Dnia 11 stycznia 2013 roku o godz. 13.00 w sali narad Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Czarnej Dąbrówce odbyło się I posiedzenie Komitetu Organizacyjnego 23 Ogólnopolskiego Biegu Orłów, który odbędzie się dnia 3.05.2013 roku.


I. Powołano Komitet Organizacyjny w składzie:

  • Przewodniczący - Jan Klasa Wójt Gminy
  • Honorowy Dyrektor biegu - Józef Natkaniec Przewodniczący Rady Gminy
  • Dyrektor biegu - Tadeusz Gralak radny Rady Gminy
  • Sekretarz - Marcin Heron radny Rady Gminy
  • Członkowie Komitetu - przedstawiciele pozostałych instytucji obecni na spotkaniu.


II. Honorowy Patronat - Marszałek Senatu Pan Bogdan Borusewicz.

III. Omówiono Regulamin Biegu oraz budżet i zasady finansowania.

IV. Trasa biegu - podobnie jak w ubiegłym roku 2 x 5 km.

V. Postanowiono aby medal za ukończenie biegu zamówić według indywidualnego projektu tłoczony z logo biegu na 1 stronie a na odwrocie herb gminy.

Folderek

Tradycyjnie 3 maja w Czarnej Dąbrówce odbył się Ogólnopolski  Bieg Orłów. Jest to największa impreza biegowa promująca Gminę Czarna Dąbrówka. Podstawowym celem imprezy jest popularyzacja biegania jako podstawowa forma rekreacji i aktywnego wypoczynku. Był to już 23 Bieg Orłów z kolei, uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Jan Klasa z Przewodniczącym Rady Gminy Józefem Natkańcem i panią Agnieszką Stolc z GOKSiT.

Do biegu głównego  zgłosiło się aż 157 zawodników w tym 23 kobiety z całej polski. 23 Bieg Orłów zwyciężył Piotr Drwal z LKS Jantar Ustka a wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru. Ponadto odbyły się biegi szkolne i gimnazjalne oraz  Nordic Walking. Po biegu głównym rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpili lokalni młodzi artyści a zakończył imprezę występ  zespołu Kaszubskiego z Czarnej Dąbrówki „Kaszubskie Nutki”

Klasyfikacja początkowa 23 Biegu Orłów


Mężczyźni:

  1. Drwal Piotr – LKS Jantar Ustka
  2. Zblewski Tadeusz – Talex Borzytuchom
  3. Król Błażej – GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska
  4. Kaszewski Zbigniew – Talex Borzytuchom
  5. Nagórek Marcin – Agros Zamość
  6. Wirkus Łukasz – Talex Borzytuchom

Kobiety:

  1. Pochranowicz  Aleksandra – Biały Bór
  2. Rolbiecka Monika – MASA TEAM
  3. Pokrzywińska Beata – BBL POLICE
  4. Karolak Anna – Słupsk
  5. Janta Lipińska – Niezrzeszona
  6. Strupińska Iwona – LKB im. „Braci Petk”

Klasyfikacja Ogólna


Wyniki zawodników gminy Czarna Dąbrówka:

Mężczyżni:

  1. Jerzy Kozłowski - 38:24 - Czarna Dąbrówka
  2. Grzegorz Lejk - 39:33 - Rokity
  3. Piotr Szczerba - 41:20 - Rokity
  4. Emilian Czarnowski - 42:145 - Kozin
  5. Adrian Benkowski - 43:57 - Unichowo
  6. Zbigniew Masowa - 43:58 - Czarna Dąbrówka
  7. Arkadiusz Mazek - 44:33 - GTS Czarna Dąbrówka
  8. Dawid Gralak - 46:25 - Rokity
  9. Jan Klasa - 46:33 - Nożyno
  10. Tomasz Ostrowski - 49:45 - Czarna Dąbrówka
  11. Józef Natkaniec - 50:05 - Czarna Dąbrówka
  12. Teodor Kowal - 58:54 - Czarna Dąbrówka

Kobiety:

  1. Iwona Stolc - 51:36 - Czarna Dąbrówka
  2. Szczerba Jolanta - 53:42 - Rokity
  3. Finster-Dziadek Dorota - 54:09 - Rokity

 

Kategoria Niepełnosprawni

  1. Garski  Kryspin – Świat Płytek/SexyRunners
  2. Niwiński Grzegorz - TUPOL

 

Klasyfikacja Nordic Walking

Mężczyźni:

  1. Miłosz Cuppa – 31:35
  2. Łukasz Soroka – 35:22
  3. Józef Soroka – 36:34
  4. Stefan Manczaic – 37:07
  5. Henryk Szarek – 47:04

Kobiety:

  1. Renata Malek – 34:19
  2. Bożena Majewicz -35:37
  3. Irena Tur – 35:37,2
  4. Joanna Buczyńska – 39:11
  5. Anna Pilecka – Prądzyńska – 39:12
  6. Dorota Marschałkowska – 39:55
  7. Ewa Petk – 42:55
  8. Barbara Wnuk – 44:41
  9. Jolanta Rakoczy – 45:08
  10. Aleksandra Kanigowka – 47:04

 

Biegi Szkolne

Rocznik 2006 i  młodsi  - 100m

Dziewczęta

  1. Szczypior Julita – Łyśniewo
  2. Butowska Agata- Czarna Dąbrówka
  3. Kalinowska Wiktoria – Kołczyglowy

Chłopcy

  1. Stolc Dominik- Bytów
  2. Zając Kacper – Szczenurze
  3. Kosicki Kajetan

Rocznik 2005 - 2004 – 600m

Dziewczęta

  1. Breza Magdalena – Studzienice
  2. Piechowska Roksana – Lipnica
  3. Ginter Karolina –Brzeźno Szlacheckie

Chłopcy

  1. Gosz Daniel – Jasień
  2. Werra Oskar – Parchowo
  3. Breszka Damian – Borowy Młyn

Rocznik 2003-2002 – 600m

Dziewczęta

  1. Werra Oliwia – Parchowo
  2. Typa Marcelina – Bytów SP. 5
  3. Szczerba Dominika – Rokity

Chłopcy

  1. Szczerba Mikołaj – Rokity
  2. Bławat Michał –Nowa Karczma
  3. Jończyk Oliwer – Kołczygłowy

Rocznik 2001 – 2000 – 800m

Dziewczęta

  1. Strupińska Renata – Lębork
  2. Lewna Weronika - Słupsk   SP.5
  3. Metlicka Wiktoria – Studzienice

Chłopcy – 1000m

  1. Kryzel Daniel – Kołczygłowy
  2. Szulc Hubert – Borowy Młyn
  3. Klassa Olaf – Studzienice

Rocznik 1999 – 1997 – 1600m

Dziewczęta

  1. Dawidowska Ewa- Nożyno
  2. Pliszko Anna – Bytów Gim. nr.2
  3. Durawa Maja – Borzytuchom

Chłopcy

  1. Ebel Grzegorz – Nożyno
  2. Mielewczyk Kamil – Bytów Gim. Nr.2
  3. Szulc Kacper – Borowy Młyn

Klasyfikacja Szkół

Szkoły Podstawowe

  1. ZS. Rokity
  2. SP-5 Bytów
  3. SP. Kołczygłowy
  4. ZS. Czarna Dąbrówka
  5. SP. Kołczygłowy
  6. SP. Borowy Młyn

Gimnazja

  1. Nożyno
  2. Czarna Dąbrówka
  3. Rokity
  4. Borowy Młyn
  5. Borzytuchom
  6. Bytów Gim. Nr. 2

Copyright 2018 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce