XXII Ogólnopolski  BIEG ORŁÓW

Czarna Dąbrówka 03.05.2012


Tradycyjnie 3 maja 2012 r. odbył się Ogólnopolski  Bieg Orłów. Jest to największa impreza biegowa promująca naszą miejscowość i Gminę. Podstawowy cel to popularyzacja biegania jako podstawowa forma rekreacji i aktywnego wypoczynku. Był to już 22 bieg z kolei i jak do tej pory rekordowy pod względem liczebności. Do biegu głównego  zgłosiło się aż 160 zawodników z całej polski. 22 Bieg Orłów zwyciężył dwukrotny mistrz Polski oraz tegoroczny wicemistrz Polski w biegu maratońskim Radosław Dudycz. Ponadto odbyły się biegi szkolne i gimnazjalne oraz  Nordic Walking. Po biegu głównym rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpił zespół Kaszubski z Czarnej Dąbrówki, Zespół Nowalijki i Ladies z GOKSiT Czarna Dąbrówka oraz laureaci ,,Mini Szansy na Sukces” która odbyła się 18 kwietnia w Sali GOKSiT. Na zakończenie jako dodatkowa atrakcja wystąpił Piotr Sonta z Lublina w pokazie akrobacji rowerowej ,,SHOW BIKE”

Klasyfikacja początkowa

Mężczyźni:
1. Dudycz Radosław - KS TEAM RUN Gdańsk - 30:03
2
. Zblewski Tadeusz - TALEX Borzytuchom - 30:59
3. Wirkus Łukasz - Talex Borzytuchom - 31:49
4. Nagórek Marcin - Agros Zamość - 31:56
5. Kaszewski Zbigniew - TALEX Borzytuchom - 32:27
6. Borawski Paweł - AZS AWFiS Gdańsk - 32:34

Kobiety:
1. Rychter Antonina - MKL Szczecinek - 38:15
2. Pochranowicz Aleksandra - AZS UG - 40:30
3. Dolna Ewelina - KS GKS Kołczygłowy - 42:41
4. Kalinowska Joanna - Talex Borzytuchom - 44:20
5. Matyka Agnieszka -  MKS Święc Sławno - 46:43
6. Labuda Karolina - Czarna Dąbrówka - 48:02

Oficjalna klasyfikacja


B i e g   G ł ó w n y

wyniki poszczególnych kategorii wiekowych



Kategoria 16 19 lat

Dawid Garski             -      Bytów
Grzegorz Lejk            -      GTS Cz.Dąbrówka
Mateusz Lisiak          -       KS Olszewski i Synowie

Kategoria  20 29 lat

Michał  Rolbiecki         -      Talex  Borzytuchom
Grzegorz Sokołowski  -      UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork
Rafał Kołodzik           -       Luzino

Kategoria  30 39 lat

Grzegorz  Antosik           -      Postomino
Jakub Went                -       Załoga Kutra Łeb-31
Dariusz Terman           -       1 Batalion Zmechanizowany w Lęborku

Kategoria  40 49 lat

Tomasz Matusiak         -       Postomino
Zbigniew Piłczyński     -        Słupsk
Maciej  Rybarczyk       -        Bytów

Kategoria  50 59 lat

Józef  Kawecki             -       Wrześnica
Jerzy  Kozłowski          -       GTS Cz.Dąbrówka
Mieczysław Wiśniewski    -    Szkoła Policji w Słupsku

Kategoria  60 69 lat

Roman Czech                  -     KS Olszewski i Synowie Sławno
Jerzy Rudnik                  -      Florian Chojnice
Tadeusz Filipów              -     Lębork

Kategoria  70 lat i więcej

Kazimierz Modzelewski          -   Wejherowo
Zygmunt Petk                    -   LKB Braci Petk

Kategoria Niepełnosprawni Biegający

Janusz  Pituła                     -   KS Damnica

Kategoria Gminna - Mężczyźni
Jerzy Kozłowski                 -     GTS Cz.Dąbrówka
Grzegorz Lejk                   -    GTS Cz.Dąbrówka
Piotr Szczerba                    -   ZS Rokity
Arkadiusz Malek                 -   GTS Cz.Dąbrówka
Emilian Czarnowski              -   Kozin
Jan Klasa                          -   GTS Cz.Dąbrówka

Kategoria Gminna Kobiety

Karolina Labuda                 -   Mikorowo
Jolanta Szczerba                -   ZS Rokity


Nordic Walking - Mężczyźni

Kazimierz Cuppa               -      Bytów
Jacek  Stępień                -      Bytów
Józef Soroka                  -      Czarna Dąbrówka

Nordic Walking - Kobiety

Anna Gliszczyńska           -      MEKAJ-Bytów
Zuzanna Żochowska       -      Gdańsk
Renata Malek                -      Czarna Dąbrówka

 


XXII BIEG ORŁÓW
Biegi Szkolne

Rocznik 2005 i młodsi:

Dziewczęta:
1. Adrianna Konkol     -     SP   Szczenurze
2. Martyna Driwa        -     SP   Rokity.
3. Wiktoria Wąsicka    -     SP nr 5  Bytów.
4. Julita Szczypior       -     SP   Łyśniewo
5. Anna  Żyła             -     SP   Pomysk Wielki
6. Natalia Klonowska     -   SP Szamotuły nr 4

Chłopcy:
1. Dominik Butowski    -    SP Cz.Dąbrówka
2. Mateusz Malek       -     SP Cz.Dąbrówka
3.  Dominik Barc        -     SP Cz.Dąbrówka
4. Seweryn Szymlek    -    SP Budowo
5. Kacper Kozłowski     -   Słupsk
6. Kajetan Kosicki        -   Słupsk

Rocznik 2004-2003

Dziewczęta :
1. Alicja Sas                       -    SP Przechlewo
2. Maria Sywanycz              -   SP nr.2 Gdańsk
3. Aleksandra Gostomczyk     - SP Studzienice
4. Aleksandra Konkel           – SP Łyśniewo
5. Alicja Szczypior              -   SP Łyśniewo
6. Karolina Ginter              -   SP Brzeżno Szlacheckie

Chłopcy :
1. Konrad Szczepaniak      -   SP Szczenurze
2. Maciej Brzeski              -   SP Rokity
3. Łukasz Kurs                 -  SP nr 5 Bytów
4. Michał Klejna                -  SP nr 5  Bytów
5. Sebastian Wolski          -  SP nr 5  Bytów
6. Kamil Mielewczyk          -  SP Cz.Dąbrówka

Rocznik  2002 – 2001

Dziewczęta :
1. Oliwia Werra                 -   SP Parchowo
2. Nikola Frączyk                -  SP Przechlewo
3. Weronika Zając             -   SP Szczenurze
4. Marcelina Typa              -  SP nr 5 Bytów
5. Alicja Cuppa                  -  SP nr 5  Bytów
6. Marta Sas                    -   SP Przechlewo

Chłopcy :
1.Jakub Struniawski            -   SP Kołczyglowy
2. Dawid Mielewczyk           -   SP Łebunia
3. Damian Czarnowski          -  SP Cz.Dąbrówka
4. Bartosz Pawłowski         -   SP nr 5 Bytów
5. Szymon Stolc                -  SP Cz.,Dąbrówka
6. Paweł Wirkus               -   SP  Parchowo

Rocznik  2000 – 1999

Dziewczęta :
1. Sylwia Bulczak                  -   SP Tuchlino
2. Klaudia Kalinowska            -   SP Kołczygłowy
3. Magdalena Kowalewska      -  SP Kołczygłowy
4. Klaudia Wolska                 -   SP Linia
5. Martyna Dalecka              -   SP Rokity
6. Alicja Bukowska               -   SP nr 5 Bytów

Chłopcy :
1. Szymon Kuliński           -    SP Borowy Młyn
2. Paweł Bukowski            -   SP nr 5  Bytów
3. Michał Hinca                -    SP Szczenurze
4. Miłosz Nastrużny          -    SP nr 13 Gdynia
5. Daniel Kryzel               -    SP Kołczygłowy
6. Norbert Jefimczyk        -   SP Damnica

Rocznik  1998 – 1996

Dziewczęta :
1. Patrycja Treder           -     Gimnazjum Borzytuchom
2. Karolina Woszczyk         -    Gimnazjum Borzytuchom
3. Helana Zblewska           -    Gimnazjum Rokity
4. Małgorzata Adamczyk       - Gimnazjum Kołczygłowy
5. Natalia Bulczak              -    Gimnazjum Tuchlino
6. Wiktoria Szemela           -   Gimnazjum Borzytuchom

Chłopcy :
1. Leszek Ginter           -       Gim. Brzeżno Szlacheckie
2. Grzegorz Ebel            -      Gim. Nożyno
3. Adrian Benkowski       -     Gim. Nożyno
4. Dawid Mielewczyk         -   Gim. nr 2 Bytów
5. Kamil Mielewczyk          -   Gim. nr 2  Bytów
6. Dawid Kiełpiński           -   Gim. Borzytuchom

Klasyfikacja generalna Szkół Podstawowych :

1. SP  nr  5  Bytów           -    173  pkt
2. SP Rokity                   -      90  pkt
3. SP Cz.Dąbrówka         -      87  pkt
4. SP Kołczygłowy          -      83  pkt
5. SP Szczenurze           -      76  pkt
6. SP Borzytuchom        -      52  pkt

Jw. lecz Szkół Gimnazjalnych :

1.Gimnazjum Borzytuchom     -    82   pkt
2. Gimnazjum Cz.Dąbrówka      -   45   pkt
3. Gimnazjum Nożyno         -      37  pkt

Copyright 2017 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce